Kategori : AHLAK

Kötü Ahlak

Kötü Ahlak

Resulullah (s.a.a) ve masum İmamlar (Allah’ın rahmeti onların hepsinin üzerine olsun) kötü ahlak hakkında şöyle buyurmuşlardır

İman ve Ahlak..

İman ve Ahlak..

manın ilk etkisi ahlâka destek oluşudur. Yani, yaşamın büyük bir sermayesi olan ahlâk, iman olmadan sağlam bir temele sahip olmamaktadır.

Ana-Babaya Saygı

Ana-Babaya Saygı

Allah Teala ve on dört masumun haklarından sonra, insanın üzerinde en çok hakkı olanlar anne ve babadır.

Aile Ahlakı 1

Aile Ahlakı 1

Yeni evlenen genç bir erkek ve genç bir kız, yeni bir hayatın başlangıcında olup, kendilerini yeni bir okyanusa atmaya hazırlanmaktadırlar.

Hz. Muhammed (s.a.a) ve Kurân

Hz. Muhammed (s.a.a) ve Kurân

Yedinci asırda bütün dinler şu vaziyette idi: Biri çıkıp da gerçekten İbrahim'in, Musa'nın, İsa'nın veya diğer peygamberlerin getirdiği esasları elde etmek isteseydi, bunlara ulaşamazdı.

Tevhidin En Güzel Nağmesi, Namaz

Tevhidin En Güzel Nağmesi, Namaz

Her yıl düzenlenen namaz oturumu, İran kentlerinin atmosferini namazın hoş kokusu ile doldururken, Allah'a yakınlaşmanın heyecanını gönüllerde canlı tutuyor.

İyi Arkadaş Kimdir?

İyi Arkadaş Kimdir?

İyi bir arkadaşa bir değer ve paha biçilemez. İyi bir arkadaş için can feda etmek bile azdır.

Akıl

Akıl

Kimi zaman insan Allah’ın büyük nimetlerinden ve lütuflarından gafil olur. Akıl, insanları hayvanlardan ayırt eden ancak unutulan ve gaflet edilen en büyük nimettir.

Nefsini Hesaba Çek!

Nefsini Hesaba Çek!

Hz. Ali (a.s) şöyle buyuruyor: "Kıyamet’te sizi hesaba çekmeden bu dünyada kendinizi hesaba çekin ve Kıyamet’te amelleriniz tartılmadan bu dünyada amellerinizi tartın."

Kalbimizin Duası

Kalbimizin Duası

Allah'ım Bana bir insanın elinden tutmadan önce, kalbinden tutmanın sırlarını öğret, Ya Rabbi!

İlmin Fazileti 

İlmin Fazileti 

Her kim ilim öğreneceği bir yolda yürürse Allah onu cennete giden bir yola koyar ve melekler ondan razı olarak kanatlarını ilim talibi için gerer.