Alulbeyt Alimler Birliği Taziye Meclisi Düzenledi

Alulbeyt Alimler Birliği Taziye Meclisi Düzenledi

Vefatının 7. günü değerli Ehlibeyt alimi merhum Hacı Şahin Hesenli için taziye meclisi düzenledi.

Alulbeyt Alimler Birliği, vefatının 7. günü münasebetiyle değerli Ehlibeyt alimi merhum Hacı Şahin Hesenli için taziye meclisi düzenledi.

Ehlibeyt alimleri ve müminlerin yoğun ilgi gösterdiği meclise, Ayetullah Hamenei’nin Avrupa temsilcisi Dr. Muhammet Hadi Müfettih ve Ehlibeyt alimleri katıldı.

Taziye meclisinde bir konuşma yapan Alulbeyt Alimler Birliği Başkanı Hüccetu’l İslam Ali Ekber Yurtseven hoca, Hacı Şahin Hesenli’nin samimi kalpten ihlaslı bir şekilde, Ehlibeyt mektebine hizmet ettiğini ve toplumun tüm kesimlerini derinden etkilediğini söyledi

Yurtseven, vefat gününde defnedilmesine ve Bağlantısızlar toplantısı nedeniyle Bakü’de birçok yolun bağlı olmasına rağmen, yüzbinlerce insanın cenaze namazına katıldığını söyledi.
Hacı Şahin’in kendisini, samimi bir kalple Hak’ka hizmete ve halkı hidayete adadığını belirten Alulbeyt Alimler Birliği Başkanı, Hacı Şahin’in yerinin doldurulmasının zor olduğunu söyledi

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin Avrupa temsilcisi Ayetullah Muhammet Hadi Müfettih de yaptığı konuşmada Hacı Şahin Hesenli’ye yüce Allah’dan rahmet dileyerek, Mehdevi bir ruhla yıllarca Ehlibeyt’in sevgi mektebine hizmet ettiğini söyledi.

İmam Mehdi’nin adalet hükümetinin hikmetlerine değinen Ayetullah Müfettih “Adalet, insanlığın kaybolan hazinesidir. İmam Mehdi’nin zuhuruyla bu kaybolan hazineyi insanlığa kazandıracak, adaleti dünyaya hakim kılacaktır” dedi.

Ayetullah Müfettih sözlerine şöyle devam etti: Eflatun, örnek bir toplumun adalet üzerine kurulan bir toplum olduğunu vurgulamıştır. 16 yüzyılda ise Thomes More “Ütopya” diye bir kitap yazdı ve bu adaletin dünyada ikame edilmesinin sadece bir hayal olduğunu söyledi. Oysa biz, bunun çok gerçekçi olduğuna inanıyoruz. Çünkü Yüce Allah bunu bize vadetmiştir, akıl ve vicdanımız bunun gerekliliğine şehadet vermektedir”

Programda Hacı Şeyh Mikail Gürel hocanın Kuran tilavetinden sonra, üstat Ekber Kurbani mersiye okudu.

Program, Yakup Yaşlak hocanın duası ve ihsan yemeği ile son buldu.

Google+ WhatsApp