Alulbeyt Moskova Müessesi Hz. Hatice'yi görkemli bir törenle andı

Alulbeyt Moskova Müessesi Hz. Hatice'yi görkemli bir törenle andı

SHAFAQNA – Dünya Alulbeyt Kurumları Genel Sekreterliğinin düzenlediği “Hz. Hatice Validemizi Anma” programları kapsamında Moskova Alulbeyt Müessesi görkemli bir tören düzenledi.
 
 
Hz. Hatice’yi anma ve iftar yemeğine İslam İnkilabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin Rusya temsilcisi Hüccetul İslam Şeyh Ekber Ceddi Moskova Ehlibeyt Cemiyeti Başkanı Hacı Nizami, önemli şahsiyetler, dini ve siyasi liderler katıldı.
 
 
Günün önemi hakkında bir konuşma yapan Ayetullah Sistani’nin Rusya temsilcisi ve Alulbeyt Rusya Müdür Hüccetu’l İslam Allame Şeyh Muhammet Ali Musuli katılımcılara bu anlamlı günde kendilerini onurlandırdıkları için teşekkür etti.
 
 
Hz. Hatice’nin İslam tarihinde ve Resulullah’ın risalet görevinde çok büyük fedakarlık ve hizmetleri olduğunu belirten Allame Musuli, “Cehalet döneminde ve henüz Risalet görevinin başlamadığı yıllarda Hz. Haticenin hayatını incelediğimizde onun, daha o dönemde risaletin ve nübüvvetin bilincinde o yüce yolun hizmetçisi olarak canla başla çalıştığını görürüz” diye konuştu.
 
 
“Ehlibeyt’in şahsiyeti nasıl İslam düşmanları tarafından karalanmaya çalışılmışsa Hz. Haticenin de bu karalama kampanyalarına maruz kaldığını, başarılı olunamayınca da tarihe gömülmek istendiğini görüyoruz” diyen Ayetullah Sistani’nin Rusya temsilcisi, bu programların Allah’ın şiarı olduğunu ve yüceltilmesi gerektiğini belirtti.
 
 
 Konuşmalardan sonra Hz. Hatice adına iftar sofrası açıldı. Program Ayetullah Hamanei’nin Rusya vekili Hüccet’ul İslam Şeyh Ekber Ceddi’nin duasıyla son buldu.
 
 

Google+ WhatsApp