Ayetullah Qumi Alulbeyt’i ziyaret etti

Ayetullah Qumi Alulbeyt’i ziyaret etti

Halkalı’da yapılan Evrensel Aşura Matem Merasimine katılmak için İstanbul’a gelen İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamaney’in özel kalemi ve Uluslararası temsilcisi Ayetullah Muhsini Qumi Alulbeyt’i ziyaret etti

Ayetullah Kummi’yi Alulbeyt Vakfı Başkanı Porf. Hüseyin Hatemi, Dünya Alulbeyt Müesseseleri Türkiye Müdürü Rahmi Onurşan Rahmani, Alulbeyt Yünetim Kurulu Üyeleri Mikail Gürel,Yakup Yaşlak, Hasan Atam, Salahattin Zengin hocalar Halkla ilişkiler sorumlusu Nihat Kaçmaz, ASR Yayıncılıktan Metin Atam Hoca ,İmam Ali Vakfı Yönetim Kurulu ve Sefinetu’n Necat Gençliği sorumlularından gençlerin katılımıyla karşılandı.

İmam Hüseyin ihsan yemeğine Alulbeyt’te Ehlibeyt dostlarıyla birlikte iştirak eden Ayetullah Qumi, Ayetullah Sistani’nin ve özellikle Ayetullah Sistani’nin tam yetkili vekili Ayetullah Şehristani’nin tüm dünyada Müslümanların hayrına yaptığı çalışmalardan övgüyle söz ederek bu samimi karşılamadan dolayı teşekkür etti.

Ehlibeyt alimlerinin tüm dünyada vahdet, barış ve kardeşliğin teminatı olduğunu belirten Ayetullah Qumi, tüm bu güzelliklerin İmam Hüseyin mektebine ait olduğunu ve İmam Hüseyin’in bereketinden neşet bulduğunu söyledi.

Ayetullah Qumi’ye İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İbrahim Fard, Kültür Ateşesi Dr. Raşidi, İstanbul Başkonsolosu ve 20 kişilik bir heyet eşlik etti.

img_1271

img_1276

img_1286

img_1300

img_1266

Google+ WhatsApp