Siz Aleviler İmam Ali Hareminin (Türbesinin) Güvercinleri idiniz
Uçurdular Sizi Buralardan
Artık Geri Dönme Vaktiniz Gelmedi mi?
Ayetullah Sistani:

Ana Sayfa

Hakkımızda

Foto Galeri

Multimedia

İletişim

Ziyaretçi Defteri

Kategoriler

KATEGORİLER

ÜYELİK

Kull. Adı

:

Şifre

:

Yeni Üye Kaydı 
Şifremi Unuttum

BİR AYET

BİR HADİS

FOTO GALERİ

ÇOK OKUNANLAR

 
 
 
 
Suudi Konsolosluğu Önünde Bahreyn Direnişi
 
 
İstanbul’da çok sayıda sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen yürüyüş ve mitinge katılan yüzlerce müslüman kahrolsun ABD, kahrolsun İsrail, kahrolsun Suudi ve Al-i Halife rejimleri sloganı eşliğinde Suudi rejimi konsolosluğuna doğru yürüdüler.


02/05/2011

Bahreyn halkıyla dayanışma ve emperyalist güçlerle bölgedeki uşaklarının cinayetlerini tel’in amaçlı düzenlenen bu yürüyüş  Suudi rejiminin 4.Levent bölgesinde bulunan İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanıldı ve Basın açıklaması Ziya Türkyılmaz tarafından yapıldı.

Basın açıklamasını:

Bismillahirrahmanirrahim

 Değerli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve üyeleri, Değerli alimler, aydınlar ve öğrenciler, Değerli basın ve medya temsilcileri Ve tüm katılımcılar, 

Zulme, cinayete, işgale dur demek için düzelenen bu yürüyüşe ve mitinge katıldığınız ve davete icabet ettiğiniz için hepinize tertip komitesi adına tebrik  ve teşekkürlerimi bidirmek isterim.

 Bugün bu eyleme katılanlar herhangi bir ayırım yapmaksızın zulmün, baskının, cinayetin, işgalin ve despotizmin her türüne dünyanın neresinde  olursa olsun dur demek, zalimleri, işgalcileri ve  canileri lanetlemek için toplanmış bulunyorlar.

 Kuzey Afrika ve Ortadoğu bölgesinde birkaç aydan beri devam edegelen halk kıyamları arasında bir ülke halkı vardır ki çeşitli yönlerden başkalarından daha farklı bir konumda bulunmaktadır. Bu ülke BAHREYNdir.

 Hiç kuşkusuz Tunus, Mısır, Yemen, Libya, Fas, Ürdün, Suriye, Suudi Krallığı ve Bahreyn gibi ülkelerde baş gösteren halk hareketlerinin hepisi dini değerlere dönüş, medeni hak ve özgürlükleri kazanma ve dış güçlere karşı bağımsız ülke özlemine yöneliktir ve Bahreyn bu kaideden istisna değildir.

 Adını saydığımız ülkelerde hakim güçlerle halk arasında devam eden mücadelede diktatör-zalim rejimler ya yıkılmakta, ya geri adım atmakta ve  uzlaşma yolunu seçmekte veyahut halk kıyamlarını bastırmak için uğraşırken, BAHREYN’in kukla Al-i Halife hanedan rejimi, kendi halkına  karşı yabancı ülke ordularını davet emek suretiyle iktidarını sürdürme yolunu seçmiştir.

 Başını ABD’nin çektiği Batı emperyalizminin onayı ve desteği ile Bahreyn’e giren Suudi Krallığı odusu iki aya yakın bir süredir bu ülkeyi işgal etmiş olarak Bahreyn halkına karşı katliamlar yapmakta, halkın toplanma mekanları olan camileri, hüseyniyeleri yerle bir etmekte, kıyam önderlerini, direnen halk kesimlerini, kadın-erkek, ihtiyar-çocuk demeden  bu ülke Müslümanlarını acımasızca katletmektedir.

 Uluslararası siyonizmin kontrolündeki medya ise kasıtlı olarak Bahreyndeki cinayetleri sansürlemekte ve dünya kamuoyundan gizlemeye çalışmaktadır.

 Ve işte  bu sebepten dolayı Suudi rejiminin Bahreyn’i işgalini, uluslar arası ve yerel kitle iletişim araçlarının bu konudaki suskunluğunu protesto etmek, mazlum Bahreyn halkının acılarını paylaştığımızı bildirmek ve dünyanın her yanındaki mazlum halklarla dayanışma içerisinde bulunduğumuzu haykırmak için bugün burada toplanmş bulunuyoruz.

 Yaşasın bölge halklarının haklı kıyamları

Yaşasın Bahreyn halkının mazlumane direnişi.

 

 

Yorum Ekle

Yazdır

YORUM LİSTESİ

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

n

18/01/2012 - 08:11 Alulbeyt’ten Sitemiz Hakkında Açıklama

n

02/05/2011 - 07:42 Suudi Konsolosluğu Önünde Bahreyn Direnişi

n

17/05/2009 - 13:03

Alulbeyt Kültür Merkezi

YAZARLAR

Rahmi Onurşan Rahmani

Herkesle olup hiç kimsenin rahmetini almadan ölmek
Mikail Gürel

Sizi Gidi Kamacılar…
Turgut Atam

GADİR-İ HUM’UN TARİHTEKİ YERİ
Kerim Uçar

MÜMİNLERİN NİŞANELERİ
Mir Kasım Erdem

CAN VERME HALİ
Yakup Yaşlak

Aşura; Yeniden Ölmek Mi, Yoksa Yeniden Diriliş Mi?

MULTİMEDYA

ETKİNLİK TAKVİMİ

17 Ocak 2018
Pz Sa Ça Pe Cu Ct Pa
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

DUYURULAR

ANKET

SİTEMİZİ  NASIL BULDUNUZ
İYİ
KOTÜ
ORTA

Sonuçları Göster

FAYDALI LİNKLER

 
 

Ana Sayfa

Hakkımızda

Ziyaretçi Defteri

İletişim