Vahhabilerden Son Fetva: Batı Çocuk Kanalları Caiz, Hud-Hud Haram

Vahhabilerden Son Fetva: Batı Çocuk Kanalları Caiz, Hud-Hud Haram

Her fırsatta bir tekfir fetvası yayınlayan vahhabiler, şimdi de Dünya Alulbeyt Vakıf ve Müesseseleri Genel Sekreterliğine bağlı olan "HUD HUD" Çocuk kanalına kancayı taktılar.

Her fırsatta bir tekfir fetvası yayınlayan vahhabiler, şimdi de Dünya Alulbeyt Vakıf ve Müesseseleri Genel Sekreterliğine bağlı olan "HUD HUD" Çocuk kanalına kancayı taktılar.

Vahhabi düşüncesinin ateşli taraftarlarından olan Suudi Arabistan’ın Riyad Üniversitesi Medya Strateji Araştırma Enstitüsü Başkanı Ahmet İbrahim, çocuklara yönelik yayın yapan “Hud Hud” kanalımız hakkında şunları söyledi:

“Çocuklar kendilerine yönelik yayın yapan Hud Hud kanalının mahiyetini bilmiyorlar. Ancak yaptığımız araştırmalara göre bu kanal dünya genelindeki Şii kanallarının en tehlikelisidir. Hud Hud kanalı düşünce ve inançlarını düzenli bir strateji ile çocuklarımızın zihinlerine yerleştirmektedir. Bu çocuk kanalı Arap dünyasının çocuklarını etkisi altına almıştır.”

Çocuklara yönelik yayın yapan kanalımız, Ayetullah Seyyid Ali Sistani'nin tam yetkili genel vekili ve damadı, aynı zamanda  Dünya Alulbeyt Vakıf ve Müesseseleri Genel Sekreteri Hüccetü’l İslam ve’l Müslim’in Seyyid Cevad Şehristani’nin gözetimi altındadır.

"Hud Hud" kanalının merkez ofisi Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bulunmakta. Bu kanal bir yıl kadar önce Arapça dilinde resmi olarak yayınlara başladı. Yayınlara başlar başlamaz Vehhabiler’den tepkiler de gelmeye başladı. Vehhabilerin önde gelenlerinden bir grup geçtiğimiz hafta bu kanalı ağır bir şekilde eleştirmişti.

Bu doğrultuda yine dün Vehhabi düşüncesinin ateşli taraftarlarından olan Suudi Arabistan’ın Riyad Üniversitesi Medya Strateji Araştırma Enstitüsü Başkanı Ahmet İbrahim, Hud Hud kanalına yeni eleştirilerde bulundu.

Vehhabi Başkan Ahmet İbrahim, Hüd Hüd kanalının çocukların izlememesi için uyarılmaları gerektiğini belirterek, vahhabi düşüncesine ters olan programların bırakıldığını, bunun da vahhabi inancıyla yetişen çocukları olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi.

Ahmet İbrahim konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hud Hud kanalı 2010 yılının Ramazan Ayında sessiz ve sakin bir şekilde yayınlarına resmen başladı. Ancak kısa bir sürede kendisine bir çok taraftar kazandırmayı başardı ve çocuklar arasında oldukça popüler oldu. Araştırmalarımıza göre bu çocuk kanalının yıllık bütçesi 20 milyon dolar.”

Vehhabiliğin ateşli savunucusu olan bu zat, Müslüman çocukları zehirleyen batılıların sapık yayınlarından hiç bahsetmeyerek çocuklara yönelik eğitici ve İslami ahlak ve edebe riayet eden çocuk kanalımızı eleştirmesi oldukça manidar.

Kanalımızın Resmi Web Adresi:

http://hodhod.tv/

Hüd Hüd Kanalının Frekansları:

Sat: Hotbird              

Frequency: 12380             

Polarity: Vertical                                   

Smbol Rate: 27500                                                

Code Rate: ¾  

Sat: Nilesat: 101.102

Frequency:  11355

Polarity: Vertical                                                   

Smbol Rate: 27500                                        

Code Rate: ¾  

 

Google+ WhatsApp