Sadey Ravzateyn, İstanbul’u Kapak Yaptı

Sadey Ravzateyn, İstanbul’u Kapak Yaptı

Irak’ın en etkili dergilerinden “Sadey Ravzateyn” Alulbeyt Kültür Merkezi ve Irak Mukaddes Mekanlar Genel Sekreterliği’nin ortaklaşa yaptıkları, Sultan Ahmet meydanında açılan “Muharrem Kardeşlik Çadırını” kapak yaptı.

Habere 4 sayfa geniş yer veren dergi katılımcıların ve Irak halkının görüşlerini nakletti. Bu çadırın iki ülke arasındaki kardeşlik duygularının geliştirilmesi ve güçlendirilmesinde çok büyük etkisi olduğunu nakleden dergi, Irak halkının, Türklerin Ehlibeyte verdikleri önemi yakından görmeleri açısından önemliydi dedi.

Fatih Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir’in “Bizden İmam Hüseyin için çadır istendiğinde İstanbul’un kalbi olan Sultan Ahmet’te yani kalbimizde yer verdik” sözünü de nakletti.

Başkan Mustafa Demir’in, Başbakan Tayip Erdoğan’ın “Ehlibeyt ve İmam Hüseyin bizim buluşma noktamızdır, ayrılık noktası değil” sözünü hatırlattığını belirten dergi, Başkanın, gelecek yıllarda bu etkinliğin daha güzel olacağına inandığını da yazdı.

Sergi için İmam Hüseyin, Ebulfaz’l Abbas ve İmam Ali (a.s) Türbelerinden sancakların indirilerek İstanbul’a gönderilmesinin Irak halkının ve dini mercilerin iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine verdiği önemi gösterdiğini yazan dergi, ayrıca halkın ve türbe yöneticilerin görüşlerini de aktardı.

Bu tarihi programı hazırlayan Alulbeyt Müessesesine sonsuz teşekkürlerin sunan dergi, bu etkinliklerin devamının çok önemli olduğunda herkesin aynı görüşte olduğunu da aktardı.

Alulbeyt

 

Google+ WhatsApp