Alulbeyt Almanya Şubesi Yarın Açılıyor

Alulbeyt Almanya Şubesi Yarın Açılıyor

Avrupa’da yaşayan Ehlibeyt dostlarının yoğun isteği ve müracaatlerı üzerine, Ayetullah Sistani’nin kültür temsilciliği Avrupanın önde gelen alimlerinin katılımıyla yarın 24-05-2011 Salı günü Berlin’de yapılacaktır.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Alulbeyt Almanya temsilcimiz Hüccetu’l İslam Kerim Uçar yaptığı açıklamada; Ayetullah Sistani’ye bağlı müesseselerin Müslümanların bir sığınağı olduğunu, İslam mektebinin yüce öğretilerini insanlara ulaştırmak, Müslümanlar arasında vahdet ve birliğin sağlanması için hizmet vermek ve Taklit merciine halkın daha rahat ulaşmasını sağlamak için kurulduklarını belirtti.

Alulbeyt Almanya şubesinin 6 yıl önce kurulduğunu, bu süre zarfında önemli kültür faaliyetlerine imza attığını belirten Kerim Uçar hocamız, Mücteba çocuk dergisinin Türkçe ve Almanca yayınlandığını ve büyük bir beğeniyle izlendiğini söyledi.

 Şimdiye kadar müessesede 21 kitap çıkardıklarını, abdest, teyemmüm, gusül ve namaz gibi fıkhi konuların CD, DVD olarak hem görüntülü hem kitapçık şeklinde halkın hizmetine sunulduğunu söyledi. Almanya’da doğan çocukların ana dil olarak Almancayı öğrendiklerini ve Almancayla çıkan kitapları daha iyi anladıklarını söyleyen Alulbeyt Almanya Müdürü, kitap, dergi ve CD leri genellikle Almanca dilinde çıkarmaya özen gösterdiklerini dile getirdi.

Sosyal ve kültürel programlarla gençlerin, özellikle de bayanların Ehlibeyt öğretileriyle yetişmeleri için çalıştıklarını ve şimdiye kadar değişik yarışmalarla gençleri Meşhet ziyaretine gönderdiklerini belirten Hüccetul İslam Kerim Uçar, bu merkezin açılmasıyla Avrupa’da çalışmaların daha güzel ve organizeli yapılacağını söyledi.

 

Google+ WhatsApp