Alulbeyt'ten Zeynebiye'ye Ziyaret

Alulbeyt'ten Zeynebiye'ye Ziyaret

Ayetullah Sistani'nin Kum bürosu tarafından Halkalı Aşura merasimine katılmak için Türkiye'ye gelen, aynı zamanda Alulbeyt Müessese ve Vakıfları Gürcistan bürosu müdürümüz Hüccetu'l İslam vel Müslimin Seyit Sadık Dehsorhi, Alulbeyt Müessesesi Türkiye sorumlusu Rahmi Onurşan ve Mecme-i Takrib Genel Sekreteri Ali Tashiri'nin kardeşi ve danışmanı İbrahim Tashiri Zeynebiye'yi ziyaret ettiler.

Ayrıca babasının vefatından dolayı, Ayetullah Sistani'nin tam yetkili genel vekili Ayetullah Şehristani'nin de taziyelerini iletmek için Hüccetu'l İslam Salahattin Özgündüz'ü ziyaret eden heyet, daha sanra; geçirdiği ani rahatsızlık nedeniyle vefat eden ve herkesi hüzne boğan toplumumuzun değerli alimlerinden Hüccetu'l İslam Şeyh Furiddin Koç'un taziye meclisine katıldılar.

Ülkemizin ve Avrupa Ehlibeyt dostlarının ev büyük kültür merkezi olacak olan Zeynebiye Camii ve kültür merkezini gezen heyet, Hüccetu'l İslam Şeyh Hamit Turan'dan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Her kesimin toplumumuza ait olan bu değerli ve ebedi esere sahip çıkması gerektiğini vurgulayan heyet, yapımında katkısı olanlara dua ettiler.

Alulbeyt

Google+ WhatsApp