Alulbeyt Türkiye Sorumlusu Ayetullah Sistani’yi Ziyaret Etti

Alulbeyt Türkiye Sorumlusu Ayetullah Sistani’yi Ziyaret Etti

Irak'tan bildirdiği Habere  göre Alulbeyt Türkiye sorumlusu Şeyh Rahmi Onurşan,Almanya sorumlusu şeyh Kerim Uçar ve Kurander Başkanı Şeyh Mikail Gürel Ayetullah Sistani’yi Ziyaret ettiler.

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Alulbeyt Türkiye sorumlusu Rahmi Onurşan; Ayetullah sistani’nin Türk Halkına ve Ehlibeyt dostlarına dua ettiğini ve selamların ilettiğini belirterek görüşmeden önemli detayları şu şekilde açıkladı:

1:30 saat süren Ayetullah Sistani görüşmemizde Sizlerle paylaşabileceğimiz birkaç önemli nokta

1- kendi tarafımdan Ağanın elini öptükten sonra "şimdi de Türkiyeli Ehlibeyt dostları tarafından elinizi öpüyorum" dedim, elini vermek istemese de öptüm ve selamlarınızı ilettik ve kendilerinden halkımıza dua etmesini istedik.

2-ilk tavsiyesi Ehli Sünnetle iyi geçinin ve hep Aklınızda bu konudaki "Ehli Sünnet sizin kardeşinizden de öteye canınız, özünüzdür sözüm olsun. Biz hepimiz kıble ehliyiz

3-Aleviler Ehlibeyt mektebinin bir parçasıdır onların dışlanmasına izin vermeyin ve Alevi Sünni kardeşliğine vesile olun. Bu yolda attığınız her adım tüm dünyadaki nimetlerden daha değerli ve önemlidir.

4- Diyanete bağlanmak konusunda çok soru geliyor. Diyanete bağlanmak ve oradan para almak asla caiz değildir. Hatta Iraktaki âlimlere devletin aylık bağlamasını kabul etmedim. Din âlimleri siyasi ve devlete bağlı kurumlara bağlanmamalı ve oradan aylık almamalı

5-Türkiye halkı kültürlü ve mütedil bir halktır tekfirciliğe izin vermezler, fakat beklentimiz Müslümanlar arasında vahdet konusunda tarihi sorumluluklarını üstlenmeleridir.

6- Samimi selamlarımı ve dualarımı Türkiye halkına ve Almanya’daki Ehlibeyt dostlarına iletin...

Google+ WhatsApp