Avrupa Şii Alimler Birliği yıllık olağan toplantısını Alulbeyt’te yaptı

Avrupa Şii Alimler Birliği yıllık olağan toplantısını Alulbeyt’te yaptı

Avrupa’nın dört bir köşesinden katılan Ehlibeyt mektebinin güzide alimleri, Avrupa’daki sorunları masaya yatırdı.

Avrupa’da yaşayan Ehlibeyt dostlarının sorunlarının ele alındığı toplantıya Alulbeyt Müessesi Türkiye sorumlusu Rahmi Onurşan Rahmani’de konuk olarak katıldı.

Avrupa’da var olan sorunların tespiti ve çözümleri konusunda değerli alimlerimizin görüşleri ve değerlendirmelerinin alındığı toplantı çok başarılı şekilde geçti. Camilerdeki Hoca-Halk ilişkileri, beklentiler, hocaların dikkat etmesi gereken konular derinlemesine incelendi. Sunulan önerilerin bazıları oy birliğiyle karara bağlanırken, bazıları oy çokluluğuyla kabul edildi.

Toplantının sonunda kendisine konuk olarak söz hakkı verilen Onurşan toplantıya konuk olarak katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 30 yıldır devamlı toplantılara katıldığını fakat bu toplantının kendisi için başka bir önemi olduğunu söyleyen Onurşan, camilerdeki ihtilafların alimler toplantısında görüşüldüğüne ve çözüme kavuşturulduğuna şahit olduğunu ve bazı arkadaşların zararına dahi olsa olgunlukla kabul ettiğini ve bunun toplumsal sorunları halletmede önemli bir aşama olduğunu söyledi.

Alulbeyt’te bu toplantının yapılmasının tüm hoca arkadaşların bu kuruma, dolayısıyla merceiyyet makamına olan saygı ve bağlılıklarını gösterdiğini kaydeden Onurşan, Alulbeyt Müesseseleri’nin tüm Ehlibeyt dostlarının özellikle de Ehlibeyt mektebinin fedakâr alimlerinin hizmetinde olduğunu söyledi.

Google+ WhatsApp