Avrupa’nın saygın üstatlarından Dr. M. Ali Şimali Alulbeyt’i ziyaret etti.

Avrupa’nın saygın üstatlarından Dr. M. Ali Şimali Alulbeyt’i ziyaret etti.

Birçok Avrupa üniversitelerinde üstatlık yapan, İngilizce, Almanca, Türkçe başta olmak üzere birçok dilde eserleri yayınlanan üstat Şimali Alulbeyt Müessesesini ziyaret etti.

İngiltere, Kanada, Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde İslam’ın ve Ehlibeyt’in yüce öğretilerini insanlara ulaştırma konusunda örnek bir şahsiyet olan, akademik çalışmalarıyla ünlü ve birkaç eseri Türkçemize kazandırılanÜstat Dr. Şimali beraberindeki değerli bayan üstatlarla beraber Alulbeyt’i ziyaret etti.

Kanada’da "kadının insan toplumundaki yeri" konulu konferansa katılan değerli üstatlar, Alulbeyt’in konuğu oldular. Toplantı hakkında düşüncelerini bizlerle paylaşan üstat Şimali, Batı dünyasının İslami değerlere, özellikle de İslam’ın kadına verdiği değere yabancı olduğunu söyledi.

İki önemli eserinin Alulbeyt Müessesesi tarafından Türkçe ve Almanca’ya kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Şimali, Alulbeyt’in dünyada parmakla gösterilen, çekişmelerden uzak, insanlığa hizmet merkezleri olduğunu söyledi.

Alulbeyt Yayıncılık Genel Müdürü Rahmi Onurşan ve Kurander Başkanı Mikail Gürel hocanın yakın dostlarından olan Dr. Şimali bir günlük ziyaretinden sonra ülkesine döndü.

 

Google+ WhatsApp