Ayetullah Hamanei Bürosu İstiftaat bölüm sorumlusu Alulbeyt'i Ziyaret Etti.

Ayetullah Hamanei Bürosu İstiftaat bölüm sorumlusu Alulbeyt'i Ziyaret Etti.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere ülkemize gelen İslam İnkilabı Rehberi Ayetullah Seyid Ali Hamenei'nin Fıkh-i ve Şeri sorular bölümü sorumlusu Alulbeyt Müessesesi'ni ziyaret etti.

İstihlal konusunda deneyimli ve uzman isimlerden Ayetullah Uzma Seyyid Ali Hameneî Resmî Bürosu İstiftaat Bölümü Sorumlusu Hüccetül İslam Muhammed Rızaî ve Tahran Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve İstihlal Komitesi Üyesi Hüccetül İslam Mehdi Sohrabî Alulbeyt Müessesesi'ni ziyaret ettiler.

Alulbeyt Müessesesi çalışmaları hakkında bilgi alan konuklar, Ayetullah Sistani'nin sadece belli bir kesime değil, bütün insanlığa hizmet ettiğini söylediler.

Ayetullah Sistani'ini bürolarının hilali tespit konusunda çok önemli hizmetler sunduğunu, mutahassıs ekipler kullandığını ve Ayetullah Hamanei'nin hilal ekibiyle yakın irtibatta ve görüş alışverişinde olduğunu söyleyen Muhammed Rızai, taklit mercii müctehitlerimizin büroları arasında var olan yardımlaşmanın önemine değindi.

Müctehitlerimiz arasındaki fetva farklılıklarının ise mektebimizin güzelliğini yansıttığını söyleyen Muhammet Rızai, hocalarımızın hilal konusundaki sorularını yanıtladı.

Daha sonra müessesemizin Kuran bölümünü inceleyen Muhammed Rızai, Ehlibeyt takipçilerinin en bariz özelliklerinden birinin Yüce kitabımız Kuran-ı Kerime çok önem vermesi olduğunu söyledi.

 

Google+ WhatsApp