Ayetullah Hamanei’nin Vekili Aşura Çadırı’nı Ziyaret Etti

Ayetullah Hamanei’nin Vekili Aşura Çadırı’nı Ziyaret Etti

Muharrem ayı ve Aşura etkinlikleri kapsamında düzenlenen programlara katılmak üzere ülkemizi ziyaret eden Ayetullah Hamanei’nin özel temsilcisi Hüccetu’l İslam Seyit Ali Gazi Asker Esenyurt’ta kurulan “Aşura Kardeşlik Çadırı’nı” ziyaret etti.

Bu yıl Esenyurt’ta bulunan güzide 4 camimizin ve cami gençlerinin oluşturdukları “Ehlibeyt Platformu”nun öncülüğünde düzenlenen “Aşura Kadeşlik Çadırı” açılışı ve matem programı yoğun ilgi gördü.

Geçen yıl Sefinetu’n Necat gençliğinin ve Allah-u Ekber camii cemaatinin organize ettiği Aşura Kardeşlik Çadırı ve Muharrem programının bu yıl bölgedeki tüm camilerin katılımıyla yapılmasına karar verilerek “Ehlibeyt Platformu” kurulmuştu.

Örnek bir dayanışma ve kardeşlik sergileyen Ehlibeyt Platformu bu alanda yapılan en önemli atılımlardan biri olarak görülüyor.

Aşura Kardeşlik Çadır her yıl Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun direktifi ve Başkan Yardımcısı Gazanfer Karakaş'ın özverili çalışmasıyla bölge halkının kaynaşmasına barış ortamının güçlendirilmesine katkı sağlamak, İmam Hüseyin'in ve Ehlibeytin tanınmasına vesile olmak için kurulmaktadır.

Google+ WhatsApp