Ayetullah Şebisteri: Gittiğimiz her yerde Alulbeyt’in büyük hizmetlerini gördük

Ayetullah Şebisteri: Gittiğimiz her yerde Alulbeyt’in büyük hizmetlerini gördük

Tebriz Cuma İmamı, Uzmanlar Meclisi üyesi ve Rehberin Doğu Azerbaycan Eyaletindeki temsilcisi Ayetullah Şebisteri, Dünya Ehlibeyt Kurultayı Uluslararası Bölüm Başkanı Hüccet’ül-İslam Muhammed Salar ve Gelsenkıchen İmam Ali Cami İmamı Hüccet’ül-İslam Muhammed Mucahidi iki günlük ziyaret için Berlin’e geldiler.

Ayetullah Şebisteri ve beraberindeki heyet Berlin Alulbeyt Müessesesini ziyaret ettiler. Heyeti karşılayan Almanya Alulbeyt Müessesesi Genel Müdürü ve İmam Cafer Sadık Camii İmamı Hüccetu’l İslam Kerim Uçar, konuklara çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Gittikleri her yer ve ülkede Alulbeyt Müesseselerinin sessiz sedasız mektebe çok büyük hizmetler sunduğunu gördüklerini söyleyen Ayetullah Şebisteri, Berlin Alulbeyt Kültür Merkezinin kısa bir sürede özellikle Almanca dilinde CD, kitap, çocuklar için “Mücteba” ve “Küçük Hüseyin” gibi dergiler çıkararak az imkanlarla büyük hizmetler ettiğini belirtti.

İki günlük ziyaret müddetince Alulbeyt Kültür Merkezimizde konuk edilen heyet Berlin’deki tarihi ve kültürel merkezleri ziyaret ettiler.

Alulbeyt Almanya

Google+ WhatsApp