Ayetullah Şehristani'den Taziye Mesajı

Ayetullah Şehristani'den Taziye Mesajı

Ayetullah Şehristani'nin gönderdiği özel heyet Erbakan hocanın Fatih camiinde kılınan cenaze namazına katıldı ve Ayetullah Şehristani'nin gönderdiği taziye mektubunu oğlu Fatih'e teslim etti.

Ayetullah Şehristani adına cenaze namazına katılan Rahmi Onurşan, Mikail Gürel ve Hasan Atam İslam dünyasının büyük şahsiyetlerinden Necmettin Erbakan'ın tabutu başına gelerek tabutu başında bekleyen ailesine Ayetullah Şehristani'nin selamlarını ve taziyelerini ilettiler.

Daha sonra tabutun başına gelen Rahmi Onurşan ellerini tabutun üzerine bırakarak Fatiha okudu. Erbakan hocanın islam dünyasına yaptığı hizmetlerinden dolayı manevi huzurunda şükranla andı ve ailesine başsağlığı diledi.

Şii dünyasının bu büyük şahsiyetinden gelen özel temsilci ve taziye mektubundan dolayı çok memnun olan ailesi, Merhum Erbakan'ın Ayetullah Sistani'nin bürosunu ziyaret ederken yaptıkları sıcak karşılamadan dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Bilindiği üzere Ayetullah Şehristani 2009 da yaptıkları Türkiye ziyaretinde sayın Necmettin Erbakanı Ankara'da ziyaret ederek İslam dünyasına yaptıkları eşsiz katkılardan dolayı Ayetullah Sistani'nin selamlarını iletmişlerdi.

Ayetullah Şehristani'nin gönderdiği taziye mektubunun metni şöyledir:

Aziz Üstat Fatih Erbakan!

Allah'In selam, rahmet ve bereketi üzerinize olsun.

Din ve insaniyet alemine somut birçok hizmetleri olan, Türkiye Eski Başbakanlarından kıymetli babanız Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın irtihalini esefle öğrendik. Bu elim musibet münasebetiyle taziyelerimizi bildirir, Allah'tan o merhumu geniş mağfiret ve rahmetine mazhar kılmasını niyaz ederiz. Bütün yakınlarına ve sevenlerine Yüce Allah'tan sabır ve tesliyet dileriz.

Hiç şüphesiz O işiten ve dualara icabet edendir

Seyit Cevat Şehristani

 

 

Google+ WhatsApp