Ayetullah Şehristani: Sorunlarınızı Vekillerimiz Aracılığıyla Bize Bildirin

Ayetullah Şehristani: Sorunlarınızı Vekillerimiz Aracılığıyla Bize Bildirin

SHAFAQNA - Berlin İmam Cafer Sadık Camii ve Alulbeyt Müessesi’nin beraber düzenlediği “Meşhet ziyareti” kapsamında Kum şehrinde bulunan Almanya heyetini kabul eden Ayetullah Sistani’nin tam yetkili mutlak vekili ve damadı Seyit Cevat Şehristani ziyaretçilere önemli açıklamalarda bulundu.

Batıya nazaran İslam toplumlarında düzenli ve programlı bir çalışmanın daha zayıf olduğuna değinen Şehristani “Bizim diğerlerinden kalan yanımız yok. Onlar bizden daha zeki yaratılmadı. Fakat itiraf etmemiz gerekir ki onlar bizden daha düzenli, daha programlı. Biz ise iç sorunlarla uğraşmakta, birbirimizi yok etmekteyiz” diye konuştu.

Spor dalında, bilim ve sinema dalında yapılan düzenli ve programlı çalışmalar sonucu dünya yıldızlarının doğduğunu belirten Ayetullah Sistani’nin mutlak vekili, Müslümanların ellerindeki potansiyelleri yeteri derecede kullanamadıklarını söyledi.

“Medya alanında da çok geriyiz. Sesimizi ve hakkaniyetimizi duyuramıyoruz. Bakın 10 Hıristiyan öldürüldüğünde -ki biz tüm masumların öldürülmesine karşıyız- tüm dünya ayağa kalktı. Oysa Musul’da binlerce Şii öldürüldü kimsenin sesi çıkmadı” diyen Seyit Cevat Şehristani, bunun medya gücümüzün ne kadar zayıf olduğunu gösterdiğini belirtti.

Alulbeyt Müesseselerinin hem kültürel çalışmalar yaptığını hem de halkla merceiyyet bürosunun irtibatını sağladığını belirten Ayetullah Sistani’nin mutlak vekili “Bu bağlamda sorunlarınızı vekillerimiz aracılığıyla bizlere bildirin. Hem Türkiye’deki temsilcimiz Hüccetu’l İslam Rahmi Onurşan Rahmani’ye hem Almanya temsilcimiz Kerim Uçar’a muhlis çalışmalarından dolayı teşekkür eder, Yüce Allah’tan kendilerine başarı vermesini temenni ederim” dedi.

Aile fotoğrafı çektiren gurup daha sonra Alulbeyt İmam Ali Müzesi’ni görmek için Ayetullah Şehristani’nin evinden ayrıldı.

www.tr.shafaqna.com

Google+ WhatsApp