Ayetullah Sistani'den Taziye Mesajı

Ayetullah Sistani'den Taziye Mesajı

Ayetullah Uzma Seyyid Ali Sistani’nin bürosu telefon görüşmesi yoluyla Allame Amri’nin vefatından sonra Medine’deki durum hakkında bilgi edinmiş ve taziye mesajı yayınlanmıştır.

Mesajda Allame Amri’nin oğlu şeyh Kazım Amri’ye hitaben şöyle geçmiştir:

"Şiddetli üzüntü ve teessürle babanız Ayetullah Şeyh Muhammed Ali Amri’nin vefat haberini aldık. Bu musibeti o Rabbani âlimin tüm yakınlarına, sevenlerine ve Medine’deki din kardeşlerimize tesliyet diliyoruz. Şanı yüce Allah’tan onu geniş rahmetinin altına almasını, yüce velileri ve Peygamberle haşretmesini diliyor; herkese güzel sabır ve bol mükâfat niyaz ediyoruz."

Arabistandaki Şiilerin Medine’ye Akın Etmesi
Bu münasebetle Katif ve İhsa şehirlerinden ulaşan habere göre olumsuz hava koşullarına rağmen bölge Şiileri Medine’ye doğru akın etmektedirler. et-Tevafuk Haber merkezinin haberine göre bu kafilelerden bazıları insanları ücret almaksızın Medine’ye taşımaktadır.
Kerbela’ya Erbein ziyaretine gitmiş olan Arabistanlılar da İmam Hüseyin (a.s) ve Hz. Abbas’ın hareminde açtıkları siyah bayraklarla bu Rabbani âlim için matem programı düzenlediler.
Allame Amri iki hafta önce ciğerinde su toplanması sebebiyle komaya girdi. Medine Milli hastanesinde özel müşahede altına alınan Şeyh Amri Erbain günü olan Salı sabahı Hakk’a yürüdü. Merhumun cenazesi bu gün (Perşembe) kılınacak cenaze namazın ardından Baki Mezarlığına defnedilecek.
 

Google+ WhatsApp