Bir Bilal de Siz Olun Ezan Okuma Yarışması Sonuçları

Bir Bilal de Siz Olun Ezan Okuma Yarışması Sonuçları

 

SHAFAQNA - Kuran-der ve Alulbeyt Müessesesi’nin beraber düzenledikleri “Bir Bila de Siz Olun” Kuran okuma yarışması sonuçlandı.

Alulbeyt Kültür Merkezi toplantı salonunda yapılan yarışmada değerli Kuran üstatlarımızdan Mikail Gürel, Müslim Bişe, Muhtar Elmas ve Musa Güneş hocalarımızın hakemliğinde yapılan yarışmada heyecan yüksekti.

Tecvid, ses ve makam bölümlerinde değerlendirmenin yapıldığı yarışmada, finale kalan 6 kişi arasından Niğde’den katılan Ali Carfi birinci, Ankara’dan katılan Halil Çelik ikinci ve İstanbul’dan katılan Ali Ekber Aras üçüncü seçildiler.

Birinciye Kerbela ziyaretinin yanı sıra bir bilgisayar ve 2000 tl ödül verilirken, ikinciye Kerbela ziyareti ve bir bilgisayar, üçüncüye ise Kerbela ziyareti hediye edildi.

Tüm katılımcılara değişik hediyelerin verildiği yarışmada ayrıca hatıra olsun diye “Yarışmaya katılım beratı” takdim edildi.

Üstatlara İmam Ali Türbesi Genel Sekreterliğinden gelen tablolar hatıra olarak verilirken, birinci hediyesini Alulbeyt Müessesesi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Atam hocadan aldı.

İkramların yapıldığı yarışma ilk olma hasebiyle katılımcıların büyük beğenisini topladı.

Yarışmanın Video görüntüleri ve fotogaleri için tıklayın:

FOTO VE VİDEOLAR

 

Google+ WhatsApp