Caferi'ler Fitnecileri Hukuka Şiyayet Etti!

Caferi'ler Fitnecileri Hukuka Şiyayet Etti!

CAFERİDER, çeşitli yayınevleri ve basın kuruluşların tarafından son zamanlarda artarak sürdürülen Caferilik inancı ve mensuplarına yönelik hakaret ve iftiraya dayalı yayınlara dur demek için Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Kısa adı CAFERİDER olan Caferilik İnancını Tanıtma, Araştırma ve Eğitim Derneği tarafından yapılacak olan suç duyurusu bugün saat 11.00 da Bakırköy Adliyesi’nde gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CAFERİDER, Türk Ceza Kanunu'nun 216/1-2-3 maddesine göre "Halkı din ve mezhep farkına göre kin ve düşmanlığa tahrik etme aşağılama" suçu işleyenlerin Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne karşı suç işlediğini ifade ederek, bu zihniyetlerin ülkemizin ve bölgemizin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde bölgede ve ülkede etnik-mezhepsel savaş çıkarmak isteyen Siyonist ve emperyalist güçlerin değirmenine su taşıdıklarını ifade etti.

Şikâyet metinlerinde söz konusu eylemleri işleyenlerin cezalandırılmaları; ilgili eserlerin basım ve dağıtımının engellenmesi ve toplatılması talep edildi.

Suç duyurusu başvurusu sırasında CAFERİDER Başkanı Av. Sinan Kılıç, dernek yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda Caferi vatandaş da hazır bulundu. Özgündüz'ün konuşmasının ardından dernek yetkilileri dilekçeyi savcılığa ilettiler.

Bakırköy Adliyesi önünde "Şii-Sünni kardeştir, fitneciler kalleştir" sloganları atan Caferiler selavatlar çevirdiler, dilekçelerin teslim edilmesinin ardından sessizce dağıldılar.

zeynebiye.com

Google+ WhatsApp