Ebu Talib Alulbeyt'te Anıldı

Ebu Talib Alulbeyt'te Anıldı

Alulbeyt Vakfı tarafından düzenlenen “Kureyş’in Mümini Hz. Ebu Talib’i Anma Programına” Ayetullah Abdulmecit Bonabi, Cemiatul Musfata Türkiye Sorumlusu Dr. Resul Abdullahi, Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, değerli Ehlibeyt alimleri ve Ehlibeyt dostları katıldı.

Konukları karşılayan Alulbeyt Vakfı yönetim kurulu üyeleri Hüccetu’l İslam Şeyh Salahattin Zengin, Mikail Gürel, Hasan Atam, Yakup Yaşlak ve Onurşan hocalar Haziran’In üçünde gençlerin yapacağı Meşhet ziyareti hakkında bilgi verdiler.

Program Üstat Mikail Gürel hocanın Kuran tilavetiyle başladı. Ardından Hoş geldin konuşması yapan Rahmi Onurşan Rahmani hoca, büyük üstat Ayetullah Abdulmecit Bonabi’yi aralarında görmekten mutlu olduklarını ve üstadın Türkiye ziyaretine vesile olan Camiatul Mustafa sorumlularına, Dr. Resul Abdullahi’ye ve Dr. Şefizade’ye teşekkür etti.

Ardından bir konuşma yapan Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, Ehlibeyt’e yapılan zulümlerden birinin de Ehlibeytin babası olan Hz. Ebutalib’in iman getimediğini yalanının olduğunu belirterek “Ebu Süfyan’ı, Hindeyi, Vakşiyi Müslüman eden zihniyetin, Ebu talip gibi büyük bir insanı ve İslam tarihine damgasını vurmuş fedakâr Kureyş Mümininin iman getirmediğini söylemek ona en büyük zulümdür” dedi.

“20 yıl önce televizyonda Hz. Ebu Talib’in büyük bir mümin olduğunu söylediğimde çok büyük tepki aldım. Ama yavaş yavaş bu gibi programlarla ve çıkan kitaplarla Hz. Ebu Talib’in şahsiyeti, özellikle ülkemizde tanınmaya başlandı” diyen Prof. Hatemi. Ehlibeyt mektebine yapılan sonsuz zulümlerin inşallah İmam Mehdi’nin (ruhumuz ona feda olsun) zuhuruyla son bulacağını ve onun çabuk zuhuru için dua etmemiz gerektiğini söyledi.

Ardından Azerice konuşma yapan Üstat Ayetullah Abdulmecit Bonabi, özellikle gençlerin günahlardan uzak durması gerektiğini, göz, kulak, dil ve bedenin hem sevap, hem de günahlardan sorumlu olduklarını söyledi.

Ardından Hz. Ebu Talib’in vefat yıldönümü münasebetiyle verilen İhsan yemeğinden sonra program duayla son buldu.

Google+ WhatsApp