Hz. Hatice Validemiz Görkemli bir Törenle Anıldı

Hz. Hatice Validemiz Görkemli bir Törenle Anıldı

Alulbeyt Müessesi, Kurander ve Bilge Kadın derneklerinin organize ettiği, Ehlibeyt Alimler Derneği (Ehlader) ve Kanal ON4’ün samimi katkı ve katılımlarıyla gerçekleşen“Hz. Hatice Validemizi Anma Programı” ve İftar yemeğinde binler buluştu.
 
“Onu Peygamberimiz asla unutmamıştı, Biz de Unutmadık” sloganıyla gerçekleşen program Mikail Gürel hocanın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Prof. Hüseyin Hatemi Hz. Hatice validemizin şahsiyeti, fedakârlıkları, ortaya atılan şüpheler ve Ehlibeyt sevgisi hakkında önemli bilgiler verdi (ayrıntılar gelecek)
 
Daha sonra kürsüye gelen Alulbeyt Müessesi Müdürü Rahmi Onurşan Rahmani, katılımcılara teşekkür etti. Özellikle hasta olduğu halde Hz. Hatice’yi yalnız bırakmayan Prof. Hüseyin Hatemi’ye, Ehlader Genel Sekreteri Kadir Akaras hocaya, Tv ON4 Genel Müdürü Musa Aydın hocaya, Şah Hatayi Cem evi dernek Başkanı Turhan Güler’e, Emir Ulusoy dedeye ve Ehlibeyt alimlerine ve masa sandalye konusunda yardımcı olan Küçük Ç. Belediye Başkanı Aziz Yeni Ay’a teşekkür etti.
 
Kurander Başkanı Mikail Gürel Hoca ve Hasan Atam hoca, ayrıca Bilge Kadın Derneği yönetim kurulunun bu programdaki samimi ve içten çalışmalarının takdire şayan olduğunu belirten Onurşan, tüm inanç kesiminden halkı ve kanaat önderlerini bir sofrada, “Hz. Hatice Validemiz” gibi anlamlı bir programda buluşturmanın kendileri için çok anlamlı olduğunu söyledi.
 
İftar duasını, kanal ON4’ten de beğeniyle izlediğimiz Musa Aydın hoca okudu. Ardından Şeyh Muhtar Elmas hocanın okuduğu ilahiler katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Google+ WhatsApp