Iğdır Halkından Bahreyn'e Destek!

Iğdır Halkından Bahreyn'e Destek!

Iğdır Günışığı Kültür ve Yardımlaşma Derneği başta Bahreyn, olmak üzere Yemen ve diğer mazlum İslam beldelerinde Müslümanların uğradığı zulmü tel'in etmek amacıyla fotoğraf sergisi düzenledi.

Zulme Hayır" adlı sergi 22 Nisan Cuma günü belediye yanındaki Haydar Aliyev Parkı'nda kurulan çadırda gerçekleştirilen etkinlikte Iğdırlılar zulüm görüntülerinin yer aldığı fotoğrafları inceleyip duygularını ziyaretçi defterine yazdı. Sergi çadırı önünde bir açıklama yapan Iğdır Günışığı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Serdar Arat şunları söyledi:

"Bismillahirrahmanirrahim

İnna lillah ve inna ileyhi raciun

İnsanlık tarihine baktığımızda, yeryüzü ve İslam beldelerinde haksız yere kanlar döken, ocaklar söndüren, vahşi ve kanlı zalimlerin katliamlarına şahit olmaktayız. Bunlardan bir yenisi de, son günlerde Bahreyn ve Yemen de veruku bulmaktadır.

ABD ve Siyonist İsrail işbirlikçisi zalim Vahhabi Suudi askerleri tarafından, Yemen ve Bahreyn de oluk oluk Müslüman kanı akıtılmaktadır.

Kutsal beldeler olan Mekke ve Medine’nin sözde hizmetkârı olarak kendini tanıtan satılmış Suudi hanedanı hem hicaz topraklarında hem Yemen ve Bahreyn de Şii, Sünni demeden adalet ve özgürlük talep eden Müslüman kardeşlerimizi acımasızca katletmektedir.

ABD ve Siyonist İsrail’e yaranabilmek ve yezidi hükümetlerini devam ettirebilmek için her gün yeni Kerbelalar her gün yeni katliamlar yapmaktan çekinmeyen Suudi zalimleri lanetliyoruz.

Dünyanın neresinde olursa olsun Müslüman kardeşinin derdini kendi derdi saymayanı Yüce Peygamberimiz kınamakta ve kendisinden saymamaktadır.

Bahreyn ve Yemen başta olmak üzere  Siyonizm ve onun kuklası Arap rejimlerinin zulüm üzere kurdukları yönetimler peş peşe devrilme sürecine girmişlerdir. Karanlık gecenin nurlu sabahı pek yakındır. Her ne hikmetse diğer ülkelerde her türlü hareket ve zulümler medya kuruluşları,  emperyalist veya güdümündeki diğer ülkeler tarafından derhal gündeme getirilirken Yemen ve Bahreyn kasıtlı olarak unutturulmaktadır.Bir nebzede olsa bu Müslümanların acılarına ortak olmak ve seslerini duyurmak için bu resim sergisini açıyoruz.

Buradan Herkesi bu konuda duyarlı olmaya, özellikle hükümetimizi üstlendiği misyon gereği bu konuyu uluslar arası gündeme taşımasını gerekirse güvenlik konseyinin konusu yapmasını, Yemen, Bahreyn ve Arabistan’da Müslüman kardeşlerimizi acımasızca katleden, haksız yere kanlarını akıtan zalim işbirlikçi yönetim ve diktatörleri, her yerde her fırsatta lanetlemeye davet ediyoruz.

Yeryüzünü adaletle dolduracak olan Muntakim Hz. Mehdi (a.f.)’nin zuhurunu yüce Rabbimden niyaz ediyoruz.

Kahrolsun Amerika!

Kahrolsun Siyonist İsrail!

Kahrolsun işbirlikçi zalim diktatörler!

Her yer Kerbela her gün Aşura!"

Iğdır Günışığı Kültür ve Yardımlaşma Derneği adına Serdar ARAT -Dernek Başkanı

 

Google+ WhatsApp