İmam Ali Camiinde Coşkulu Gadir-i Hum Kutlaması

İmam Ali Camiinde Coşkulu Gadir-i Hum Kutlaması

Bağcılar İmam Ali Camii resmi sitesi iachaber.com'un bildirdiğine göre 13 Kasım Pazar günü öğle namazının ardından İstanbul'daki Ehlibeyt dostları, Şah-ı Velayet İmam Ali (as)'ın adıyla müzeyyen Bağcılar İmam Ali Camii'nde buluştular. Programa ilgi büyük olunca İmam Ali Camii doldu, taştı.

Camiamızın fedakar eğitimcilerinden Tuncay Otay'ın sunduğu program Ş. Kemal Otay'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda ilk konuşmayı Bağcılar İmam Ali Camii İmamı Ş. Hasan Karabulut yaptı. Evsahibi Ehlibeyt alimimiz, konuklarına hoşgeldiniz dedikten sonra İmam Ali'nin faziletini anlatan bir konuşma yaptı.

Karabulut'un ardından CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Ehlibeyt dostlarına seslenerek katılımcıları bu büyük bayram münasebetiyle tebrik etti. Milletvekilimizin ardından CEM Vakfı Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanı Ali Yüce konuşmalarını yaptılar. CEM Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan'ın selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Yüce, hakiki insanın Ehlibeyt'te ortaya çıktığını anlattı.

İstanbul Bağcılar İmam Ali Camii'ndeki programının diğer bir konuşmacısı ise Hüccetu'l İslam vel Müslimin Salahattin Özgündüz idi. Türk milletinin Ehlibeyt aşkında Ali aşkında birleştiğini belirterek, "Saray sapkınlarının örtbas etmeye çalışmasında rağmen, petrodolarlarına rağmen Haydar-ı Kerrar Türk milletinin genlerine aşk olarak, yiğitlik olarak işlemiştir. Biz millet olarak Ali'ciyiz. İmam Ali'nin ilkeli duruşu ve İslami vizyonu kazanmıştır. Bu duruş makam-menfaat tarafında duranların karşısında gönüllerde tahtını kurmuştur. Küffar, Muhammed gibi nebisi olan, Ali gibi mevlası olan, Mehdi gibi hücceti olan dinden ümidini kestiler. Peygamber dinin kemale ermesiyle, Ali vilayetiyle tekbir getirdi. Öyleyse bu kurtuluş gemisine binmeyenlerin dini eksiktir. Allah bu nimeti bize vermişse, artık mal mülk, mevki, alem feda olsun bu nimete!"

Özgündüz'ün konuşmasının ardından Mişkat'ur Resul Müessesesi Genel Müdürü Hüccet'ül İslam vel Müslimin Dr. Ahmed Sitare, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Program Bağcılar İmam Ali Camii'nin hazırladığı Gadir Hum tiyatrosu ile son buldu.

Google+ WhatsApp