İmam Ali Türbesi Sekreterliği’nden Alulbeyt’e Plaket

İmam Ali Türbesi Sekreterliği’nden Alulbeyt’e Plaket

Plaketi Alulbeyt Müessesesi Türkiye Sorumlusu Rahmi Onurşan Rahmani ve Almanya sorumlusu Kerim Uçar hocalarımız aldılar.

Türkiye ve Almanya Alulbeyt Müessesesi ‘nin beraber yaptıkları “Erbain programı” kapsamında, İmam Ali türbesi genel sekreterliğinin özel konukları olarak ağırlanan guruba, türbenin çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Mukaddes Necef şehrinin 2012 İslam ülkeleri kültür başkenti seçilmesi nedeniyle şehrin tarihi yapısı hakkında yönetim kurulu üyesi Abdu'l Hüseyin Mehbubi Ebu Vazzah tarafından bilgi verildi.

Daha sonra İmam Ali Türbesi’nin kültürel programları, yapım ve onarım çalışmalarında yaptığı katkılarından dolayı Alulbeyt Müessesine Türbe’nin en önemli onur nişanesi olan İmam Ali Türbesi “Altın Kapı Plaketi” genel sekreter Mühendis Mehdi el-Hüseyni tarafından takdim edildi.

Plaketi Alulbeyt Müessesesi Türkiye Sorumlusu Rahmi Onurşan Rahmani ve Almanya sorumlusu Kerim Uçar hocalarımız aldılar. Bu plaketin manevi değerinin kendileri için çok büyük olduğunu söyleyen Onurşan, “Hz. Ali’ye hizmetçi olmak, her mümin için bir şeref, bir onurdur” dedi.

Ayrıca programa katılan ziyaretçilere ve eşleri için birer “Durru’n Necef” yüzükleri hediye edildi. Mühendis Mehdi el-Hüseyni Durru’n Necef'e bakmanın Hz. Ali’yi ziyaret etme sevabına eşit olduğu hakkında rivayetler geldiğini hatırlatarak, “bu nişaneyle her biriniz Hz. Ali hizmetkârlığına seçilmiş oluyorsunuz. Artık bundan sonra davranışlarınıza, hareketlerinize dikkat etmeli, Hz. Ali’ye yakışır birer temsilci olmalısınız” dedi.

Daha sonra ziyaretçilere İmam Ali (a.s)’ın teberrük yemeği takdim edildi.

Alulbeyt

Google+ WhatsApp