İmam Musa Kazım (a.s) Haremi Müdürlüğünden Türkiye ziyareti

İmam Musa Kazım (a.s) Haremi Müdürlüğünden Türkiye ziyareti

Türkiye ile Irak halkı arasında oluşan güzel kardeşlik ortamı güçlenerek devam ediyor. İmam Musa Kazım (a.s) türbesi sorumluları ve sivil toplum kuruluşlarından bir gurup temaslarda bulunmak üzere ülkemize geldi.

İmam Musa Kazım ve İmam Muhammet Cevad’ın mübaret türbelerinden sorunlu yönetim kurulu üyelerinden Üstan Şeyh Mekki ve Hiraset Müdürü Hacı Ali, Kazimeyn Alulbeyt Müessesesi Müdürü Hacı Sadun Kaffari ile birlikte bazı temaslarda bulunak üzere ülkemize geldiler.
Bir dönemler Şii ve Sunniler için kardeşlik ve vahdet şehri olan Kazımeyn’in yeniden o görkemli günlerine dönmesi için ellerinden gelen her türlü fedakârlığı yaptıklarını söyleyen Şeyh Mekki, Alulbeyt Müesseselerine bu konuda büyük görev düştüğünü söyledi.

Dünyadaki en büyük kültür çalışması olması ve Merceiyete bağlılığı hasebiyle, Alulbeyt kültür ve yardımlaşma kurumlarına bu anlamda büyük görev düştüğünü söyleyen Üstat Şeyh Mekki, ümmet arasındaki vahdete en büyük katkıyı sivil toplum kuruluşlarının sağlayacağını belirtti.

 

Google+ WhatsApp