Kurander Başkanından Yarışma Açıklaması

Kurander Başkanından Yarışma Açıklaması

Kuran İlimleri Eğitim ve Araştırma Derneği’nin Bilge Kadın Derneği ile beraber düzenlediği “Bayanlar Arası Kuran Okuma Yarışması” ile ilgili açıklama geldi.

Alulbeyt Kültür Merkezi’nde yapılacak yarışma konusunda açıklamalarda bulunan Kurander Başkanı Mikail Gürel hocamız; yarışmanın 3 aşamalı olacağını belirtti. İlk ve ikinci aşamaları 11-12 Mart tarihlerinde yapılacak yarışmanın finalinin 13 Mart Pazar günü saat: 14:00 da olacağını söyledi. Yarışmanın şekli konusunda ise şunları belirtti:
“Yarışma günü katılımcılar Kurân-ı Kerim’den okuyacakları bölümü kura ile çekecekler. Kendilerine bu bölüme çalışmaları için yeterli ölçüde süre tanınacaktır. Sonra platforma çıkıp bu bölümü okuyacaklar. Yarışmada “kıraat (doğru okuma), tecvid (harflerin çıkış yerleri ve sıfatları), başlama-durma, ses-makam” gibi hususlarda en iyi performansı gösteren kardeşlerimiz dereceye girmiş olacaklar. Birinci ve ikinci aşamada dereceğe girecekler final günü en iyi notu almaya çalışacaklar. Yarışma çok kolay olacağından herkes, herhangi bir endişeye ve heyecana kapılmadan katılabilir. Şimdiden bütün katılımcılara başarılar dileriz.”
Kayıt için: 0212 474 12 14
Adres: Güneşli Evren Mah. İstiklal Cad. Altay Sok. No: 45/1 Bağcılar İSTANBUL

Google+ WhatsApp