Muharrem Kardeşlik Sergisine Yoğun İlgi

Muharrem Kardeşlik Sergisine Yoğun İlgi

Alulbeyt vakıf ve müesseleri Türkiye temsilciliği ile Irak Mukaddes Mekânlar Genel Sekreterliği’nin işbirliği ile düzenlenen “Muharrem Kardeşlik Sergisi” büyük ilgi görüyor.

Her gün binlerce Tükrçe, İngilizce, Arapça, İspanyolca ve diğer dillerde kitap, dergi ve broşürlerin dağıtıldığı sergide İmam Hüseyin’in kıyamı ve Aşura olayı halka anlatılıyor. Konu hakkında bilgi edinmek isteyen yabancı turistlere İngilizce açıklama yapılıyor.

Kerbela’dan getirtilen İmam Hüseyin sancağı ile Necef’ten getirilen İmam Ali sancağına büyük ilgi var. Kerbela’nın kokusunu almak için sancağı ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler bazen izdihama neden oluyorlar. En fazla ilgi gören sancaklardan biri de Abbas Alemdar’ın sancağı.

Ayrıca müracaat ederek sevdiklerinizden taraf canlı olarak Kerbela’da ziyaret yaptırabilirsiniz. Kerbela’da özel olarak bu iş için görev alan arkadaşlar sizden, sevdiklerinizden veya bir vefat eden akrabanızdan taraf İmam Hüseyin’i ziyaret ediyor, daha sonra e-mailinize veya telefonunuza mesajla ziyaretin yapıldığı bildiriliyor.

İmam Ali türbesinden nefis el yapımı eserlerin de sergilendiği sergi 8 aralık gününe kadar açık kalacak.

Google+ WhatsApp