Saadet Partisi lideri Necmettin Erbakan vefat etti.

Saadet Partisi lideri Necmettin Erbakan vefat etti.

Saadet Partisi lideri Necmettin Erbakan vefat etti. Erbakan, Salı günü devlet töreni yapılmadan son yolculuğuna uğurlanacak. Merhum liderin evine ziyaretçi yağıyor.

Ankara'da tedavisi devam eden Saadet Partisi Genel Başkanı ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan vefat etti.

Ankara'da Güven Hastanesi'nde tedavi altında olan Erbakan'ın ölüm haberinin ardından Saadet Partililer hastaneye akın etmeye başladı.

19 Ocak'ta hastaneye kaldırılan Erbakan'ın ilk başta 24 saat kalacağı açıklanmıştı. Ancak taburcu süresi hergün giderek uzadı.

 

Erbakan sol ayağında bir damar iltihaplanmasıyla hastaneye yatırılmıştı. Bu süreçte kendisini ziyaret etmek isteyenler ise Erbakan ile görüştürülmedi.

CENAZE SALI GÜNÜ
Recai Kutan Erbakan'ın ölüm haberini açıkladıktan sonra cenazesinin Salı günü İstanbul Fatih Camiinde olacağını açıkladı.

Öğle namazının ardından Merkez Efendi aile kabristanına gömülecek.

CUMHURBAŞKANI MESAJ YAYIMLADI
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, vefat eden eski Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ı telefonla arayarak başsağlığı diledi, üzüntüsünü iletti.

Türk siyasetinin önemli simalarından olan Necmettin Erbakan'ın bilgisi, birikimi, kişiliği, tecrübesi, ilkeleri, mücadele azmi ve unutulmaz hizmetleriyle halkın sevgisini ve takdirini kazanmış örnek bir lider olduğunu belirti.

Google+ WhatsApp