Velayet Bayramı Berlin'de Kutlandı

Velayet Bayramı Berlin'de Kutlandı

Vilayet ve İmamet Bayramı Gadir Hum, Ehli Beyt Dostlarının katılımıyla Berlin İmam Cafer Sadık Camide görkemli bir şekilde kutlandı.

 

Vilayet ve İmamet Bayramı Gadir Hum, Ehli Beyt Dostlarının katılımıyla Berlin İmam Cafer Sadık Camide görkemli bir şekilde kutlandı.

Program Dr Tevfik Çibik’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra açılış konuşmasını yapmak için kürsüye gelen İmam Cafer Sadık Cami İmamı ve Alul Beyt kültür merkezi müdürü Hüccetil İslam Kerim Uçar Gadir’i Hum bayramının önemine değindi.

Konuşmasında ’’Allah Resulü o gün ümmeti vilayet ve imamet şemsiyesin altında bir bütün kıldı’’ diyen hocamız ’’Bu gün de o gün olduğu gibi top yekun Al’i Muhammed hanedanına biat edip vahdet ve birlik içinde bağlılığımızı göstermeliyiz’’ dedi.

Hüccetil İslam Kerim Uçar konuşmasına şöyle devam etti: Gadir Hum Bayramı da Ramazan ve Kurban bayramları gibi çocuklarımızın kalbinde, zihninde yer edinmesi için dedeler, babalar, anneler ve büyükler geleceğimizin büyükleri çocuklara hediyeler vermelidir.

Daha sonra Programa katılan Hüccetil İslam İbrahim Haşimiyan kısa bir konuşma yaptı.

Hüccetil İslam Haşimiyan konuşmasında Hz. Ali fazileti hakkında ki hadisleri okuyarak şöyle devam etti. Yüce Allah nimetini Ali’nin vilayetiyle tamamladı. Kuranda okuduğumuz ”Bizi Sıratı Mustakime hidayet et” yani bizi Ali’nin vilayetine hidayet et demekteyiz.

Program İmam Cafer Sadık Camii Dernek Başkanı ve Ehli Beyt şairi Hasan Babur’un insanları duygulandıran güzel şiirleri, Gülü Zehra ilahi grubunun ilahileriyle devam etti.

Gadir Hum programı günün anısına verilen hediyelerden sonra İmam Rıza Camii İmamı Hüccetil İslam Tevekkül Erol’un Vahdet duasıyla son buldu.

Google+ WhatsApp